Jeśli utopisz się w długach , na szczęście istnieją proste sposoby na uwolnienie się od długów za kilka lat. Miliony ludzi żyją z tysiącami dolarów długów kart kredytowych . Ponieważ karty kredytowe mają wygórowane opłaty i odsetki, zmniejszenie salda jest niezwykle trudne. Mimo to można wyjść z długów . Oto kilka praktycznych rozwiązań, które pomogą Ci zrealizować marzenie o uwolnieniu się od długów .

Utwórz realistyczny plan likwidacji zadłużenia

Jeśli masz za dużo długów, bardziej niż prawdopodobne, że gromadził się przez lata. Dlatego nie oczekuj, że łatwo zniknie. Istnieją sposoby na wyeliminowanie zadłużenia z dnia na dzień, takie jak spłata zadłużenia , bankructwo itp. Jednak te taktyki są bardzo szkodliwe dla Twojej zdolności kredytowej. Zamiast tego bądź cierpliwy i stwórz strategię.

Na przykład, jeśli masz zadłużenie z tytułu karty kredytowej w wysokości 3000 USD , określ, ile dodatkowo możesz pozwolić sobie na spłatę kart miesięcznie. Próba spłaty salda w ciągu sześciu miesięcy jest prawdopodobnie nierealna, biorąc pod uwagę, że będziesz musiał dokonywać płatności o łącznej wartości 500 USD każdego miesiąca. Stwórz okres spłaty od 12 do 18 miesięcy. Przy odrobinie poświęcenia może być możliwe zmniejszenie, a ostatecznie wyeliminowanie długu .

Kredyt konsolidacyjny

Innym podejściem do wyeliminowania długu polega na zastosowaniu na dług kredyt konsolidacyjny. Chociaż konsolidacja zadłużenia nie usuwa długu , eliminuje zadłużenie z tytułu kart kredytowych . Pieniądze uzyskane z pożyczki są wykorzystywane na spłatę kart kredytowych i innych pożyczek o wysokim oprocentowaniu. Następnie kredytobiorców spłaty długu pożyczkodawcy konsolidacji w znacznie niższej cenie. Zazwyczaj dług kredyty konsolidacyjne mogą być zwrócone w ciągu dwóch do pięciu lat.

Mimo że pożyczka konsolidacyjna zadłużenia porusza się tylko wokół długu, po pełnym opłaceniu kart kredytowych prawdopodobnie zauważysz wzrost swojej zdolności kredytowej. Wybierając konsolidację długów , unikaj jednak dwukrotnie tego samego błędu. Nagromadzenie nowego zadłużenia pokonuje cel konsolidacji.

Inne opcje konsolidacji zadłużenia obejmują uzyskanie pożyczki pod zastaw domu, refinansowanie, przeniesienie salda karty kredytowej lub skorzystanie z usług agencji konsolidacji zadłużenia . Jeśli korzystasz z agencji zarządzania długiem , nie otrzymasz ryczałtu. Zamiast tego agencja będzie zarządzać długami i przekonać wierzycieli do obniżenia stóp procentowych.

Kategorie: Kredyty

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *